Bolu’da Şehir İçi Ulaşım İmkanları Nasıl?

Gezi Biletim’den merhaba dostlar, bir süredir yoktum. Malum bir yandan üniversitem devam ediyor vakit buldukça bende yazmaya gayret ediyorum dostlar. Artık Bolu gezimizi tamamlamanın vakti geldi değil mi dostlar? Bugün Bolu’da şehir içi ulaşım imkanlarından bahsedeceğiz. Bolu’ya giden bir gezgin, Bolu’yu gezebilmek için nasıl bir ulaşım yolu izlemelidir birlikte inceleyeceğiz. 


BOLU’DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIM İMKANLARI!


Dostlar, Bolu’da şehir içi ulaşım her ilde ilçede olduğu gibi belediye tarafından sağlanmaktadır. Belediyenin halka hizmet etmesi için birden çok otobüsü bulunmaktadır. Bu otobüslerde “BoluKart” geçmektedir. “Bir kaç günlük gezi için birde kart mı çıkaracağım?” Tabi ki hayır dostlar, kullan at kartlar var ve bu kartları büfelerden temin edebilirsiniz. 1 ,3 ve 5 binişlik kartlar var dostlar. 

Sürekli olarak ulaşımınızı otobüs ile sağlayacaksanız dostlar kullan at kart almanız yerine BoluKart çıkarmanızı tavsiye ederim için istediğiniz, daha doğrusu ihtiyacınız kadar yükleme yapabilirsiniz. Hemde Bolu’dan dönerken Bolu’dan küçük bir hatıra olarak kart sizde kalmış olur, bir daha ki gidişinizde hiç kart derdiyle uğraşmamış olursunuz dostlar. 

BoluKart tam bilet fiyatı: 2,25 TL 

BoluKart öğrenci indirimli bilet fiyatı: 1,35 TL 

Dostlar Bolu’da hangi otobüs nereden kalkıyor, nereye gidiyor diye soracak olursanız aşağıdaki bağlantının üzerine tıklayarak Bolu otobüslerinin hareket saatlerine göz atabilirsiniz. 


Bolu Otobüs Hareket Saatleri – Bolu Otobüs Hatları 


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Eğer Sizinde Yolunuz Bir Gün Bolu’ya Düşerse, Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


 

 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: