Çanakkale’de Şehir İçi Ulaşım Nasıl?

Gezi Biletim’den herkese merhaba dostlar. Bugün Çanakkale’de Ulaşım Nasıl? Çanakkale’de şehir içi ulaşım nasıl sağlanıyor ve Çanakkale otobüs saatleri hakkında konuşacağız. Bir gün Çanakkale’ye gitmeye, Çanakkale’yi gezmeye karar verdiniz. Bu kararınız yolculuk ile başlayacağı için ulaşım oldukça önemli bir konu arkadaşlar. 

Çanakkale’ye gidebilmeniz için üç farklı yol var dostlar. Birisi uçak ile, birisi otobüs, birisi de kendi aracınız ile ulaşımdır dostlar. Şimdi gelin birlikte bu üç farklı yolu değerlendirelim ve sizin de vereceğiniz karar ile yolculuğunuz başlasın. 🙂 


ÇANAKKALE’YE UÇAK İLE ULAŞIM


Çanakkale'de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Uçak İle Ulaşım!
Çanakkale’de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Uçak İle Ulaşım!

Dostlar, bildiğiniz üzere neredeyse en maliyetli ulaşım türlerinden birisi hava yoludur. Dolayısıyla Çanakkale’ye gitmek, Çanakkale’yi gezmek istiyorsanız aklınızda böyle bir plan var ise ve aynı zamanda hızlıca ulaşmak istiyorsanız Çanakkale’ye uçak ile gitmek sizin için en iyi yol diyebilirim. Fakat az öncede söylediğim gibi hava yolu ile ulaşım yani uçak biletleri kara ulaşımına göre daha pahalı. 

Bunun için ne yapacağım? Dostlar sizlere önerim şu yönde; Çanakkale’ye uçak ile gitmek istiyorsanız erken rezervasyon yapmanız ve hatta biletinizi erkenden almanız gerekli diyebilirim. Sizin aklınızda bir Çanakkale turu var ise ve uçak ile gitmeyi düşünüyorsanız, haftalar ve hatta aylar öncesinden Çanakkale uçak bileti araştırması yapmalısınız. Böylelikle uygun fiyatlı biletlerden faydalanabilirsiniz dostlar. 


ÇANAKKALE’YE OTOBÜS İLE ULAŞIM


Çanakkale'de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Otobüs İle Ulaşım!
Çanakkale’de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Otobüs İle Ulaşım!

En çok tercih edilen ulaşım türlerinden biriside kara yolu ile ulaşımdır dostlar. Otobüs biletleri genellikle uçak biletlerine göre daha uygun olmaktadır. Hava yolu ile ulaşıma göre otobüs ile yolculuk doğal olarak biraz daha uzun sürebiliyor. Otobüs ile ulaşım için size tavsiyem hava yolu ile aynı yönde olacaktır dostlar; Çanakkale’ye otobüs ile gitmek istiyorsanız, biletinizi erkenden almanız sizin için daha iyi olacaktır. Otobüs biletleri hızlıca tükenmektedir. Bu yüzden siz kendinizi garantiye alın derim. Aynı zamanda dostlar Çanakkale otobüs bileti için otobüs firmalarının bilet fiyatlarını karşılaştırabilir ve kullandığınız otobüs firmasının indirimli günlerini takip edebilirsiniz. 


ÇANAKKALE’YE KENDİ ARACINIZ İLE ULAŞIM


Çanakkale'de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Araba İle Ulaşım!
Çanakkale’de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Araba İle Ulaşım!

Ulaşım için en çok tercih edilen ikinci yöntem diyebilirim dostlar. Çanakkale’ye gitmek isteyen çoğu kişi kendi aracıyla gitmek, kendi aracıyla gezmek istiyor. Bir kısım bunu gerçekleştiriyor fakat bir kısım da kendi aracı ile ulaşım sağlamakta cesaret edemiyor. Bunun bariz sebebi ise yollar hakkında bilgi sahibi olmamasıdır. Lafı çok uzatmadan şunu söyleyebilirim ki bence içiniz rahat olabilir yollar bozuk veya karmaşık değil dostlar. Tabelalar yardımı ile veya navigasyon yardımı ile kolaylıkla kendi aracınız ile seyahat edebilirsiniz. Kendi aracınız araba olabilir veya motor olabilir. Motor sahibi olanlar arabaya göre bir kademe daha dikkatli olmasını tavsiye ederim.

Çanakkale'de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Motor İle Ulaşım!
Çanakkale’de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Motor İle Ulaşım!

Bakın şimdi ne hatırladım 🙂 Üniversite’de çok sevdiğim, değer verdiğim motorcu bir dostum vardı. O da motoru ile Çanakkale’ye gitmek, Çanakkale’yi gezmek istiyordu. Fakat bir türlü cesaret edemiyordu. Tabii ki, kendince haklı sebepleri vardı. Dostum buradan sana sesleniyorum için gönlün rahat olsun, gönül rahatlığı ile Çanakkale’ye gitmeni tavsiye ediyorum. Şunu da aklından çıkarma; az önce söylediğim gibi dikkatli olmalısın! Geç olsun güç olmasın 🙂 


ÇANAKKALE’DE ŞEHİR İÇİ ULAŞIM NASIL?


Çanakkale'de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Belediye Otobüsleri İle Ulaşım!
Çanakkale’de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Belediye Otobüsleri İle Ulaşım!

Arkadaşlar bir şekilde Çanakkale’ye geldik 🙂 Peki, Çanakkale’de şehir içi ulaşım nasıl? Kendi aracı ile gelmeyen otobüs veya uçak ile ulaşımını sağlayıp Çanakkale’ye gelen arkadaşlar; Çanakkale’de şehir içi yaya olarak gezilebiliyor. Çanakkale Belediyesi’nin halka hizmeti için kendi otobüsleri var dostlar. Bu otobüslerden Kent Kart adı verilen otobüslerden Kent Kart ile faydalanabiliyorsunuz.

Peki, benim Kent kartım yok, ne yapacağım? Dostlar, artık neredeyse her il ve ilçe de otobüs biletleri büfelerde satılıyor. Sizde Çanakkale otobüsleri için Kent kartı büfelerden temin edebilirsiniz. Bu da tamamdır. Peki, hangi otobüs nereye gidiyor? Arkadaşlar Çanakkale otobüs duraklarında hangi otobüsün nereye gittiği yazmaktadır. Böylelikle gitmek istediğiniz yeri otobüs duraklarından öğrenip durakta otobüsün gelmesini bekleyebilirsiniz. Aynı zamanda otobüslerin numaralarını ve saatlerini aşağıdaki yazının üstüne tıklayarak öğrenebilirsiniz dostlar.

Dostlar, az kalsın unutuyordum. Çanakkale gezilecek yerler yazımda Gelibolu Yarım Adası’ndan bahsetmiştim. Çanakkale’den Gelibolu Yarım Adası’na gitmek için feribot kullanmanız gerekiyor. Kendi aracınız ile karşıya geçebilirsiniz veya aracınızı Çanakkale’de bir otoparka bırakıp kendiniz de geçebilirsiniz. İkisinin de ücretleri farklı dostlar.

  • Aşağıda bulunan tablodan güncel fiyatları öğrenebilirsiniz dostlar. 
Çanakkale'de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Feribot Saatleri Ve Fiyatları!
Çanakkale’de Şehir İçi Ulaşım Nasıl? Çanakkale Feribot Saatleri Ve Fiyatları!

Dostlar, umarım Çanakkale ulaşımı ile ilgili yazım ile birlikte sizlere yardımcı olabilmişimdir. Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim 🙂 


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Eğer Sizinde Yolunuz Bir Gün Çanakkale’ye Düşerse, Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: