Fransız gazetesi okuyucularını Türkiye’ye davet etti


Fransa geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi “kırmızı ülkeler” listesinde çıkardı. Şimdi de Fransız Le Figaro gazetesi “Türkiye’ye gitmek için 5 neden” başlıklı bir yazı yayınladı.

Fransa geçtiğimiz günlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önlemek amacıyla seyahat kısıtlaması getirdiği “kırmızı ülkeler” listesinden Türkiye’yi çıkardı.

Böylece Türkiye’den Fransa’ya seyahat edecek yolcular için 10 gün zorunlu karantina uygulaması kalkmış oldu.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER SIRALANDI

Şimdi de Fransız Le Figaro gazetesi “Türkiye’ye gitmek için 5 neden” başlıklı bir yazı yayımladı. Yazıda, Kapalı Çarşı, Göbeklitepe, Bodrum, Muğla, Şakirin Camii, ve bazı meşhur kebapçılar mutlaka gidilmesi ve gezilmesi gereken yerler olarak geçiyor.

DOĞU EKSPRESİ ÖNERİSİ

Yazıda Doğu Ekspresi’nin de tanıtımı yer alırken şu ifadelere yer veriliyor “Ernest Hemingway, Leo Tolstoy, Agatha Christie ve Graham Greene’in ortak bir yanı var: Hepsi tren ile seyahat ettiler ve bu yolculuklardan edebiyatın şaheserleri doğdu. Bu tren nesiller boyu gezgincilere hayal kurmaları için ilham verdi. Benzeri Türkiye’de var. Ülkenin iç kısımlarında 1962 yılında bir başka demiryolu hattı inşa edildi: Doğu Ekspresi… Bu tren şimdi ülkeyi batıdan doğuya, başkenti Ankara’dan Ermenistan sınırındaki Kars şehrine geçiyor. Gezginlerin aradığı şey tam olarak budur: Tek görevimiz gözlerimizin önünden geçen manzaraları seyretmek ve yavaşlamak.”Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: