Seyahat Tavsiyeleri

Kampta yapılacak en basit yemekler


Pandemi dönemiyle birlikte insanlar bir çok alışkanlıklarından vazgeçti. Bunlardan biri de konfor. Artık oteller yerine kamp hayatı, rahat yataklar yerine matlar tercih ediliyor. Çadırını ve sırt çantasını alan şehir hayatından kaçıp doğada izole olmak için kamp alanlarının yolunu tutuyor.

Sırt çantanızı hazırlarken ihtiyaç listenize iyice bir göz atın. Özellikle yemek yapmak için kullanacağınız malzemeler tam olmalı. Belki bir göl kenarında belki de bir ormanda olacağınızdan dolayı bu malzemeleri bulmak çok zor olabilir. Temel olarak yanınıza almanız gereken malzemeler;  ocak, tencere – tava, çaydanlık, tabak, bardak, çatal – kaşık, termos ve su kapları, gıda taşımaya yarayan kap ve poşetler, bulaşık ve taşıma ile alakalı yardımcı araç gereçler olmalı. Bunların dışında ihtiyacınıza göre de eklemeler yapabilirsiniz.

KAMPTA YAPILACAK BASİT YEMEKLER

Malzemelerimiz de eksik yoksa gelelim kampta yapılacak basit yemeklere…

1-MENEMEN

Menemen, kamp hayatında kahvaltının vezgeçilmezlerinden bir tanesidir. Bunun sebebi ise hazırlanışı kolay olmasından dolayı hemen hemen herkesin yapabilmesi ve tabii oldukça lezzetli olması. Yanına da peynir ve zeytininiz de varsa fena olmaz.

2-ÇORBA

Kahvaltıyı yaptıktan sonra akıllarda o soru, öğlen ne yiyeceğiz? Eğer eliniz hızlıysa hemen bir mercimek çorbası yapabilirsiniz. Ama buna çok da gerek yok, çünkü doğa içinde yapabileceğiniz bir çok aktivite varken vaktinizi çorba yapmaya harcamayın. Bunun yerine hazır çorbaları tercih edebilirsiniz. Hem pratik hem de lezzetli…

3-ET

Kamp ateşini yaktıysanız et pişirmek de kampta yapılacak basit yemekler arasında yerini alabilir. Yanınızda taşınabilir bir mini buzdolabı yoksa, aldığınız eti kampın ilk akşam yemeğinde tüketmeniz gerekecek. Tahmin edersiniz ki kısa sürede bozulacaktır. Köfte, pratik olarak en kısa sürede yapabileceğiniz et çeşididir. Biraz daha lükse kaçayım diyorsanız antrikotu da tercih edebilirsiniz.

4- MAKARNA

Yapımı basit, lezzetli ve doyurucu… Bir yemekten de daha fazlası beklenilmez herhalde. Eğer makarnanın sade halini lezzetli bulmuyorsanız içine kavurma, sebze, sucuk gibi malzemeler ekleyebilirsiniz.

5- PATATES

Herhalde patatesi sevmeyen yoktur, özellikle de kızartmasını. Fakat kızartmasını yapmak kampta biraz zor olabilir. Bunun yerine patatesleri hazır yanmakta olan kamp ateşinizin bir köşesine atarak pişirip afiyetle yiyebilirsiniz.

Listemizde yer alan yapımı basit yemeklerle dahi uğraşmak istemiyorsanız yanınıza konserveler alarak karnınızı doyurabilirsiniz.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: