Seyahat Tavsiyeleri

“Özçekim Yapan Panda” heykeline ilgi büyük


Çin’de pandalara yönelik büyük ilgi Hollandalı bir sanatçıya ilham verdi. Florentijn Hofman tarafından yapılan “Özçekim Yapan Panda” heykeli, Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaletine bağlı Dujiangyan şehrinde kısa süre önce sergilenmeye başladı. Heykelin bulunduğu alan, özçekim ve panda tutkunlarının yeni popüler mekanı olmaya aday.

Sırtüstü yatmış özçekim yapan dev panda heykeli, 26,5m x 11m x 12m boyutlarında. 130 ton ağırlığındaki heykelin yapımı için üç milyon lake boya ile boyanmış paslanmaz çelik çubuk kullanılmış.

Hofman, “Özçekim Yapan Panda” heykelini yaparken, 2005 yılında Dujiangyan şehir merkezinde görülen yolunu kaybetmiş gerçek bir pandadan esinlenmiş. Heykelin açılışı yapılır yapılmaz, bulunduğu meydan en çok fotoğraf çekilen noktalardan biri haline geldi.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: