Karavanla Karadeniz turu – En iyi kamp alanları


Yeşilin ve mavinin her tonunu size sunan Karadeniz’de mükemmel bir karavan turu yapmaya ne dersiniz. Özellikle son dönemlerde dünyada ve ülkemizde karavan popülaritesi artmaya başladı. Evini yanında taşımak isteyenlerin tercihi olan karavan, size sonsuz bir özgürlük sunuyor. Karavanınızı baştan aşağı istediğiniz gibi dizayn ederek hayalinizdeki eve ve araca  kavuşabilirsiniz. Aracı kendi zevkinize uygun hale getirdikten sonra sizi uçsuz bucaksız yollar bekliyor olacak. Artık dilediğiniz yere gidebilir, dilediğiniz yerde mola verebilir ve dilediğiniz her yerde konaklayabilirsiniz. Karavan, uçsuz bucaksız bir sonsuzluk demek aslında…

Karavanda tüm hazırlıklarınız tamamsa size muhteşem bir rota hazırladık. Bu rotada muhteşem manzaralarla karşılaşmanız içten bile değil. Bu rotada yeşilin her tonuna doyacaksınız. Bu rotada leziz yemekler de bekliyor olacak… Tabii ki burası Karadeniz bölgemizden başka bir yer olamaz.

Karagöl – Artvin

Yolları her ne kadar sıkıntılı olsa da bu muhteşem yere vardığınızda aklınızda o kötü yola dair hiç bir şey kalmayacak. Karagöl, ülkemizdeki en güzel karavan alanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Harika doğası ve tertemiz havasıyla size inanılmaz bir deneyim sunacak.

Yedigöller – Bolu

Bolu’ya bağlı Yedigöller, tahmin edebileceğiniz üzere 7 gölden oluşuyor. Ve buradaki her göl yeraltından birbirine bağlı… Her bir gölün manzarası birbirinden güzel. Bu doğa harikası yerde normal karavan veya çekme karavanla konaklama imkanınza da sahipsiniz.

Küpkaya Kanyonu – Ordu

Ordu’nun Ulubey ilçesindeki Küpkaya Kanyonu, doğal güzelliği ve soğuk suyuyla bölgenin en gözde mekanlarından. Eğer karavanla bu kanyona gittiyseniz konaklamak sizin için bir lüks olmayacaktır.

Uzungöl – Trabzon

Ülkemizin en turistik noktalarından biri olan Uzungöl, yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. Popüler bir yer olmasından dolayı otel fiyatları haliyle çok pahalı. Tabii karavanınız varsa bu durum sizi pek ilgilendirmeyecektir, çünkü Uzungölde bir çok karavan alanı yer alıyor.

Pokut Yaylası – Rize

Pokut Yaylası, karavancıların Karadeniz bölgesindeki vazgeçilmez mekanlarından. Doğasıyla sizi büyüleyecek bu yaylada günlerce sıkılmadan kalabilirsiniz. Pandemi dönemiyle birlikte bölgeye yoğun bir talep var.

Badara Yaylası – Rize

Zil Kale yolu üzerinde yer alan Badara Yaylası, çadır ve karavan kampı için ideal yerden biri.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: