Seyahat Tavsiyeleri

Kolombiya’da hayalet bir kasaba ‘El Placer’


Kolombiya’nın Putumayo eyaletindeki El Placer kasabasının tozlu topraklarında yaşayan bölge sakinleri 52 yıllık iç savaşın ardından yaşanan silahlı çatışmaların etkisini hala üzerlerinde taşıyor.  

Putumayo ormanının ortasında yaşayan bölge halkının evlerindeki eskime ve yıpranma savaşın izlerini halk için hala sıcak tutarken bölge halkı 52 yıllık savaşı bir an bile olsun unutmuyor.

Özellikle 1980’lerin son döneminde Pablo Escobar ve uyuşturucu kartelleri şehirde büyük tahribatlara yol açarken olaylar ülke çapına yayılmıştı.

Kolombiya’da on yıllar boyunca ülke çatışmalar yaşamış, özellikle El Placer kasabasının halkı olaylardan derinden etkilenmişti.

Bir zamanlar dünyanın en şiddetli yerleri arasında gösterilen bölgenin yerel halkı ise olayın izlerini hala hayatlarının tam ortasında hissederken bölgede 2012 yılında Hafıza müzesi adı verilen ve olayların fotoğraflarının yer aldığı bir müze hayata geçirildi.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: