Müslüm Gürses Müzesi ziyaretçilerden ilgi görüyor

Müslüm Gürses Müzesi ziyaretçilerden ilgi görüyor

muslum_gurses_muzesi_ziyaretcilerden_ilgi_goruyor_1629117349_345 Müslüm Gürses Müzesi ziyaretçilerden ilgi görüyor
Şanlıurfa’da yeni yerine taşınan Müslüm Gürses Müzesi’ni iki ayda 4 bin 280 kişi ziyaret etti. Karaköprü Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, arabesk müziğinin mihenk taşlarından Müslüm Gürses’in vefatının hemen ardından memleketi Şanlıurfa’da açılan müze, yerinin dar olması nedeniyle yaklaşık 2 ay önce merkez Karaköprü ilçesindeki Yaşam Parkı’na taşındı.

lZnzO_1629117364_9667 Müslüm Gürses Müzesi ziyaretçilerden ilgi görüyor

Müzede, tarzı ve kendine has yorumuyla milyonların gönlüne taht kuran ve hayranlarının “Müslüm Baba” diye andığı Müslüm Gürses’e ait çok sayıda eşya sergileniyor. Sanatçının bal mumundan heykelinden çıkarttığı taş plaklara, sürekli taktığı güneş gözlüğünden elinden düşürmediği tespihine, çocukluk ve gençlik yıllarına ait fotoğraflarından konserlerde ve günlük yaşamda giydiği kıyafet ve ayakkabılara kadar çok sayıda özel eşyası müzede hayranlarının beğenesine sunuluyor.

dMouM_1629117382_8494 Müslüm Gürses Müzesi ziyaretçilerden ilgi görüyor

Müze, 15 Haziran’dan itibaren yeri yerinde 4 bin 280 kişiyi ağırladı. Ziyaretçiler, müzeyi yeni yerine taşıyan ve genişletilmesine katkı sunan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür etti. Müze, pazartesi günleri hariç haftanın tüm günlerinde mesai saatleri içerisinde ziyaret edilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed