Nisan’da da kayak sezonu devam ediyor

Nisan’da da kayak sezonu devam ediyor

nisanda_da_kayak_sezonu_devam_ediyor_1617607832_202 Nisan'da da kayak sezonu devam ediyor
Ilgaz Dağı’nda bulunan 5,6 kilometrelik piste sahip Yurduntepe Kayak Merkezi’nde nisan ayında kayak keyfi sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Kastamonu İl Özel İdaresince yaptırılan Yurduntepe Kayak Merkezi, geçen yıl ocak ayından itibaren kayakseverlere hizmet sunuyor.

g0h2l_1617607839_6686 Nisan'da da kayak sezonu devam ediyor

Türkiye’nin birçok noktasından kayakseverin geldiği Yurduntepe Kayak Merkezi, Doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Kastamonu’nun yanı sıra İstanbul, Ankara, Karabük, Çankırı, Samsun, Sinop, Zonguldak, Bartın, Çorum, Amasya olmak üzere birçok kentten kayakseveri ağırlayan kayak merkezinde, salgın nedeniyle vatandaşlar sosyal mesafe kurallarına uyarak kış tatilinin keyfini çıkarıyor.Hafta sonları ziyaretçi sayısının arttığı kayak merkezinde, kayakseverler, Ilgaz Dağı’nın doğal güzellikleri arasında kayak ve snowboard yapıp kızakla kayarak keyifli vakit geçiriyor.

Ziyaretçilerden Alperen Arslan, AA muhabirine, kayak merkezine Ankara’dan geldiğini söyledi.Ilgaz Dağı’na daha önce de geldiğini anlatan Arslan, “Pistin uzunluğu ve kar kalınlığı hoşumuza gitti. Sezon bitmeden bir kez daha gelelim istedik. Nisan ayında bile gayet rahat kayabiliyoruz. Bu ayda kaymak da ayrı bir güzel.” dedi.

JQpqa_1617607866_3435 Nisan'da da kayak sezonu devam ediyor

Yunus Elitaş da Ankara’dan geldiğini ifade ederek, “Yuduntepe Kayak Merkezi’ne ilk kez geliyoruz. Ilgaz Dağı’ndaki diğer pistlere daha önce de gelmiştik. Daha önce mart ayında bile kayamazken bu sene sezonun nisan ayına kadar uzaması bizi mutlu etti. Pistleri çok beğendik. İl Özel İdaresine teşekkür ediyoruz, güzel bir iş çıkarmışlar. İkinci kısım tesislerin de açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.” diye konuştu.

ERCİYES YABANCI TURİSTLERİ AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’ne gelen ziyaretçiler, nisan ayında da karın keyfini çıkarıyor. Charter seferlerle Ukrayna, Rusya ve Polonya’dan Kayseri’ye gelen turistlerin yanı sıra hafta sonu tatilini Erciyes’te geçirmek isteyen ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması öncesi seyahat ve konaklama belgesi alan yerli ziyaretçiler, nisan ayında da kayak yapmaya devam ediyor. Mersin’den gelen Hakan Ertaş, AA muhabirine, Erciyes’e sık sık geldiklerini ve tesisleri çok beğendiklerini söyledi.

7pMYU_1617607880_0596 Nisan'da da kayak sezonu devam ediyor

Erciyes’in muhteşem bir doğası olduğunu belirten Ertaş, “Nisan ayında kayak yapmak gerçekten çok güzel ve keyifli. Mersin’de denize girerken burada da kayak yapabiliyoruz. Tesisler gerçekten çok güzel. Kısıtlamadan dolayı buradaki otellerde kalıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sami Bahadır da nisan ayında kayak yapmanın keyifli olduğunu anlatarak, sezonun uzun geçmesinden mutlu olduklarını dile getirdi. Tesislerde sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına dikkat ediliyor.

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed