Ören Plajı: Sırtında tarihi topraklar önünde masmavi deniz


Milas’ta gezilecek yerlerden biri olan Ören Plajı her mevsim tatilcilerin tercih ettiği bir adres. Pırıl pırıl denizi ve muhteşem doğası bulunan plajın arkasında tarih yatıyor. Gezmeye, keşfetmeye değer plaj yılın her ayı tercih edilebildiği gibi özellikle yaz günlerinde ailelerin uğrak yeri oluyor.  

Uzayıp giden masmavi denizinde dinlenmek ve plajında güneşlenmek için Türkiye’nin dört bir yanından buraya tatile gidenler oluyor.  

Mükemmel bir manzarada içinizi ısıtacak bir plaj. Ören’de ucuz bucaksız plajlardan biri burası da. Kristal gibi tertemiz bir su sizi karşılıyor. Her mevsim herkesin uğrak yerlerinden biri. Çevresinde yamaç paraşütü yapacak yerleri de var.  

8-9 kilometrelik sahil şeridi var. Bu plaj ise sadece 2 kilometre uzunluğunda. Zengin canlı yaşamına da ev sahipliği yapıyor. Tertemiz sularda deniz canlıları hayatını devam ettiriyor.  

Sessiz ve sakin olan Ören Plajı kafa dinlenerek isteyenlerin tercihi oluyor. Plaja yakın yerde yatlar ve teknelerin demir attığı bir de liman bulunuyor. Limanda teknelerini bırakan turistler etrafı keşfederek plajların keyfini de çıkartıyor.  

Ören’de yamaç paraşütü yapmak da mümkün. Çevrede en heyecanlı ve güzel aktivite yamaç parşütü. Turistlerin en çok ilgi gösterdiği aktivitelerden biri. Harika bir deneyim yaşamak için Ören tatilinde tercih edilebilir. 

 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: