Yangından sonra yaralarını sarmaya çalışan Bodrum’da çöp rezaleti!


Bodrum’da yangın sonrası turizmi canlandırmak adına çalışmalar devam ederken, sahil ve yol kenarlarına atılan çöpler üzücü görüntüler oluşturdu.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde belediye ekiplerince, sahil ve yol kenarlarında çevre temizliği yapıldı.

Doğaya atılan maske, içecek kutuları, plastik ve cam şişe gibi birçok atık, Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince toplandı.

Ekipler, Turgutreis ve Gündoğan mahallelerinde sahil şeridi ile Gölköy Mahallesi Cennet Koy bölgesinde atık toplama çalışmaları yaptı. Her bölgede 4 saat süren temizlik çalışmasında 16 işçi görev aldı. Çalışmalarda 1 ton çöp toplandı.

Özellikle deniz kıyılarına bırakılan, araçlardan yollara atılan ve çevre kirliliğine neden olan 90 poşet atık, Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne götürülerek geri dönüşüm için ayrıştırıldı.

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: