Pamukkale’nin kardeşi Altınkale’ye ilgi artıyor

Pamukkale’nin kardeşi Altınkale’ye ilgi artıyor

pamukkalenin_kardesi_altinkaleye_ilgi_artiyor_1629120600_1794 Pamukkale'nin kardeşi Altınkale'ye ilgi artıyor
Sivas’ta merkeze 24 kilometre mesafedeki kaplıcalar bölgesinde Pamukkale’den esinlenerek yapılan ve sudaki kükürdün oluşturduğu sarı tortulardan adını alan Altınkale’de hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Sıcak Çermik termal sahasındaki limonit ve hematit içerikli sulardan faydalanılarak Pamukkale travertenlerinin sarı renkli bir benzerinin oluşturulduğu Altınkale, kentin turizm potansiyelini artırdı.

Tz7nu_1629120628_2989 Pamukkale'nin kardeşi Altınkale'ye ilgi artıyor

Açılışının yapıldığı Kasım 2020’den itibaren misafirlerini ağırlamaya başlayan Altınkale, özellikle yaz döneminde gözde mekanlar arasında yer aldı. Hafta sonunu değerlendirmek için bölgeye gelen birçok aile, Altınkale çevresindeki sosyal tesisler ve kamelyalarda vakit geçirirken, çocuklar ise basamaklı doğal havuzlarda oyun oynamayı tercih etti.

5KaPc_1629120642_6561 Pamukkale'nin kardeşi Altınkale'ye ilgi artıyor

Ziyaretçilerden Yunus Fındık, Altınkale’yi görmek için Adana’dan eşi ve çocuklarıyla bölgeye geldiğini belirterek, “Buraya ilk defa geliyoruz. Çok güzel bir yer, çok da beğendik. Herkese gelip görmelerini tavsiye ediyoruz.” dedi.

rZFet_1629120677_4634 Pamukkale'nin kardeşi Altınkale'ye ilgi artıyor

Daha önce birçok kez Sıcak Çermik kaplıcalarını ziyaret ettiğini anlatan İsmail Tektemur ise çocuklarının ısrarı üzerine hafta sonunu Altınkale’de değerlendirdiklerini söyledi.

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed