Şimdi yükleniyor

Sivas’ın doğal akvaryumu yeni yüzüne kavuştu

Sivas’ın doğal akvaryumu yeni yüzüne kavuştu

sivasin_dogal_akvaryumu_yeni_yuzune_kavustu_1623160204_8692 Sivas'ın doğal akvaryumu yeni yüzüne kavuştu
Sivas’ın Gürün ilçesinde su altındaki birbirinden güzel flora ve faunasıyla “kesin korunacak hassas alan” ilan edilen Gökpınar Gölü’nün çevresinde yapılan peyzaj ve ıslah çalışmaları sona erdi.

JIR05_1623157826_7621 Sivas'ın doğal akvaryumu yeni yüzüne kavuştu

Valilikten yapılan açıklamaya göre, ülkenin nadide doğal güzelliklerinden olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle “hassas korunacak alanlar” listesine alınan doğal akvaryum görünümündeki Gökpınar Gölü’nde başlatılan peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları Gökpınar’ın ruhuna uygun olarak tamamlandı.

qZIHH_1623157776_5435 Sivas'ın doğal akvaryumu yeni yüzüne kavuştu

Gökpınar’da günübirlik oluşan ziyaretçi yoğunluğunu dengelemeyi amaçlayan proje kapsamında, ahşap malzeme kullanılarak kamelyalar, kendine hayran bırakan berrak suyun yakından görülebileceği gezinti ve seyir alanları, oturma alanları, çocuk oyun alanları ve birçok donatının bulunduğu yeni mekanlar oluşturuldu.

7vq60_1623157808_6789 Sivas'ın doğal akvaryumu yeni yüzüne kavuştu

Mevcut doğal dokunun korunarak yeşil alanların artırıldığı düzenleme çalışmaları Valilik himayesinde İl Özel İdaresi marifetiyle kısa sürede tamamlandı. Açıklamada, “Anadolu’nun nazar boncuğu Gökpınar’ımızı korumak ve gelecek nesillere aktarmak için yürüttüğümüz çalışmalara destek veren, sahip çıkan Sivas halkına, sivil toplum örgütlülerine, kamu kurumlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bozkır ortasında turkuaz mavisi renklerin ahengi ve muhteşem tabiat eşliğinde yerli ve yabancı yüzlerce ziyaretçiyi ağırlayan Gökpınar Gölü’nü, yenilenen çevresiyle görmeye davetlisiniz.” ifadelerine yer verildi.

17zvz_1623157853_4224 Sivas'ın doğal akvaryumu yeni yüzüne kavuştu

Bir Cevap Yazın