Şimdi yükleniyor

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Selam seyahat severler, bugün uçuyoruz! Ucuz uçak bileti almanın püf noktaları neler? Nasıl ucuz uçak bileti alırım? Uçak bileti artık çok pahalı, yok mu bir yolu? diye kara kara düşünüp bir türlü tatile çıkamayan gezginler. Elbette her şeyin bir yolu olduğu gibi ucuz uçak bileti almanın da bir yolu var. Daha doğrusu birden çok yolumuz var dostlar. Lafımızı fazla uzatmadan gelin birlikte hangi yolları denersek ucuz uçak bileti sahibi oluruz bir bakalım..


UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR?

UCUZ UÇAK BİLETİ ALMANIN PÜF NOKTALARI!

 


Hafta İçi Uçuşları Takip Edin!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Hafta-İçi-Uçuşlar-Gezi-Biletim-gezibiletim-1024x627 Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Arkadaşlar, genellikle hafta içi çalışıyoruz ve tek tatilimiz hafta sonları oluyor. Bundan sebep bir yere tatile gitmek istediğimiz zamanlarda ya da daha doğrusu hafta sonu uçak ile yolculuk yapmak istediğimiz zamanlarda uçak biletleri çok pahalı oluyor. Bizde ucuz uçak bileti bulamıyoruz ve hüsran ile karşılaşıp tatilimizden vazgeçmemiz gerekiyor. Peki, bu durumda neler yapabiliriz? Bu durumda hafta içi tatile gidebilmek için gerekirse hafta sonu çalışabiliriz. Tabii ki, bu durumu her şirket, her firma kabul etmeyebilir. O zaman bizde yıllık izinlerimizde bu fırsatı değerlendirebiliriz. Bir tatile hafta sonu gitmek yerine hafta içi gitmeyi tercih edebiliriz böylece ucuz uçak bileti bulma şansımız artabilir.


Resmi Tatillerde Uçak Bileti Almayın!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Resmi-Tatiller-Gezi-Biletim-gezibiletim Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Tüm yıl boyunca çalışıp dört gözle beklediğimiz resmi tatiller! Uçak biletlerinin ve hatta otobüs biletlerinin bile en pahalı olduğu dönemler olabilir. Çok basit bir denklem aslında resmi tatil olduğunu bilen firmalar insanların tatile gitme isteği olacağını tahmin ederek bilet fiyatlarını arttırabiliyorlar. Bu durumda yapacağımız en güzel yöntem erken rezervasyon olacaktır. Örneğin önümüzdeki resmi tatil için şimdiden erken rezervasyon yapmamız gerekebilir ve hatta şimdiden biletimizi satın almak maliyet açısından iyi olacaktır. Peki, sizce uçak veya otobüs firmaları bunu tahmin etmiyor mu? Tabii ki, bunu da tahmin ediyorlar fiyatlar yine yüksek oluyor lakin resmi tatil süreci boyunca pahalı olduğu kadar olmuyor. Az da olsa kâr edebiliriz arkadaşlar. 


Seyahat Arama Sitelerini Takip Edin!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Seyahat-Arama-Siteleri-Gezi-Biletim-gezibiletim-1024x576 Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Bildiğiniz üzere televizyon reklamlarında ve daha birçok yerde seyahat arama siteleri ile karşılaşıyoruz. Bizi tatile teşvik eden siteler emin olabilirsiniz ki bazen o kadar çok işinize yarayabiliyor. Bu yüzden seyahat arama sitelerinde ucuz uçak bileti ve seyahat fırsatlarını, tatil turlarını takip etmenizi tavsiye ediyorum.


Bilet Arama Motorlarında “Her Yer” Seçeneği İle Arama Yapın!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Bilet-Arama-Motorları-Gezi-Biletim-gezibiletim Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Bir yere tatile gideceğimiz zaman bilet almadan önce bilet fiyatlarını internet üzerinden araştırırız dostlar. Biletimizi almaya karar verdiğimiz vakitte yaptığımız şey gitmek istediğimiz yeri seçip o şekilde bilet araması yapmaktır. İşte burada yapmamız gereken şey, gitmek istediğimiz yeri seçerek aratmak yerine tüm uçuşları listeleyerek yani “her yer” seçeneğini seçerek gitmek istediğimiz tatil yerini o listeden bulmaktır dostlar. Bunun ne faydası oluyor? Dostlar, siz filtreleyip aratma yaptığınızda emin olabilirsiniz ki fiyat farkı göstermektedir. Bu yüzden az önce söylediğim gibi bilet araması yaparsanız ucuz uçak bileti bulma fırsatını elde edebilirsiniz. 


Uçuş Tarihinize Esneklik Kazandırın!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Esnek-Uçuş-Tarihi-Gezi-Biletim-gezibiletim-1024x597 Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Tarihler tarihler! Uçuş tarihlerinde kesin kararlar veriyoruz. Yani şöyle söylesem daha doğru olur; “Ağustos’un 20’sinde Antalya’ya gidiyorum.” diyoruz. Bu durumda ise yapmamız gereken; Ağustos’un 20’sindeki biletleri araştırırken aynı zamanda 20’sinin önündeki ve sonrasında ki günlerinde bilet fiyatlarını kontrol etmek daha olumlu olacaktır. Örneğin Ağustos 20’de uçak biletinin fiyatı 130 TL ise bir sonraki gün belki 90 TL olabilir veya bir önceki gün 110 TL olabilir. Bunları kontrol ederek uçuş tarihinize esneklik kazandırabilirsiniz dostlar. 


Hava Yolu Şirketlerinde Mail Üyeliğiniz Olsun!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Mail-Üyelik-Gezi-Biletim-gezibiletim Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Günümüzde neredeyse artık herkesin bir mail adresi yani elektronik postalar var. Bu elektronik postlar bizim ne işimize yarıyor? Genellikle bir yere üye olurken mail adresimizi isterler hatta artık her şeye cep telefonlarımızdan erişebildiğimiz için her şey cebimizde diyebiliriz. Faturalarımız bile mail adresimize geliyor. Peki, gelelim asıl soruya biz mail adresimizi nasıl fırsata çevirebiliriz? Arkadaşlar, hava yolu şirketlerine mail adresiniz ile üye olun. Üyelik aşamasında “beni tüm her şeyden haberdar et” seçeneğini genellikle seçmeyiz. Sebebi ise sürekli mail gelmesini istemeyiz. Fakat hava yolu şirketlerinde bunu seçmenizi tavsiye ederim. Size özel fırsatlar mail adresinize gelebilir arkadaşlar siz de bunu güzel bir tatil ile değerlendirebilirsiniz.


Alternatifleri Değerlendirin!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Alternatifler-Gezi-Biletim-gezibiletim Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Günümüzde teknolojiyle birlikte ulaşımda epey bir gelişim gösterdi arkadaşlar. Bu yüzden günümüzde sadece bir tane ulaşım firması yok birden çok ulaşım firması olması; ulaşım firmaları arasında bir rekabet iken bizim için bir fırsat olabiliyor dostlar. Nasıl yani? Şöyle ki, her ulaşım firması maksimum sayıda yolcuya hizmet etmek için kendi içinde çeşitliliğe, yeniliğe ve benzeri yollara gidiyor. Örneğin; ikram servisi, ucuz biletler, kampanyalar ve benzeri uygulamalar ile maksimum sayıda yolcuya hizmet etmek istiyor. Aynı hizmetleri diğer ulaşım firması da yapıyor fakat hep birisi bir adım önde oluyor bu rekabet maratonunda. 

Biz bu rekabet maratonunun neresindeyiz? Hazır olun! Biz zaten başrolüz arkadaşlar 🙂 Önce, sizden kafanızda bir senaryo canlandırmanızı isteyeceğim. Başlıyor! “Henüz biletinizi almadınız ve elinizde valiziniz var gitmek istediğiniz yere biletinizi almak için otobüs terminaline giriyorsunuz. Asıl oyun şimdi başlıyor! Size doğru gelen en az 3-5 kişi göreceksiniz. O kişilerin tek bir amacı var; sizi kendi bünyesine çekmek. Aslında sizin güzel kaşınız gözünüz için değil. Sadece kendi firmasındaki yolcu kapasitesinin maksimuma ulaşması için sizi de kendi ulaşım firmasında yolcu etmek istemesi arkadaşlar. Tamamen bu sebepten ötürü bir otobüs terminalinde elinizde valiziniz ile beklerken The Walking Dead zombileri gibi üzerinize gelen birileri olacaktır 😀

Tabii ki, bu durumu hava alanında görmek pek mümkün değil dostlar. Lakin aynı rekabet hava yolu şirketleri arasında da var. Bu yüzden uçuşunuz için tüm hava yolu şirketlerinin bilet fiyatlarına göz atmanızı tavsiye ederim.


Kampanyaları Affetmeyin! İlk Bileti Alan Siz Olun!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Kampanya-Gezi-Biletim-gezibiletim Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Az önce bahsettiğim rekabet içinde kampanyalar çok önemli yer tutmaktadır arkadaşlar. Kendi aralarında lider konuma gelebilmek için rekabet eden ulaşım firmaları dönem dönem kampanyalar yapmaktadır. İşte bu kampanyaları gördüğünüz gibi bir sonraki tatiliniz için biletinizi almanızı tavsiye ederim. Bu kampanyalar genellikle birkaç gün sürmektedir. Hatta yoğun talebe göre birkaç saatte sürebilir. Bu yüzden kampanyalarda ilk bileti alan siz olun dostlar.


Gidiş Dönüş Biletler Tercihiniz Olsun!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Tek-Yön-Bilet-Gezi-Biletim-gezibiletim Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Tatillerimizde genellikle gidiş dönüş uçak bileti almayı tercih ediyoruz. Doğal olarak gittiğimiz tatillerin dönüşleri de olduğu için bir daha bilet almak ile uğraşmak yerine direk gidiş dönüş biletler alıyoruz ve böylece biletimiz zaman zaman ucuza denk gelebiliyor. Bu yüzden dostlar tek yön uçak bileti almak yerine gidiş dönüş bilet alınabilir. Bu yöntem ile bilet fiyatlarınız az da olsa fark gösterecektir. 


Uzak Mesafelerde Aktarmalı Uçuş Tercih Edin!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Aktarmalı-Uçuş-Gezi-Biletim-gezibiletim Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Uzak mesafe uçuşlarda in bin yapmak epey eziyet olsa da direkt uçuşlara göre fiyatı daha uygun dostlar. Bu yüzden uzak noktalara uçuş yapmadan önce direkt uçuşlar yerine aktarmalı uçuşları göz önünde bulundurabilirsiniz.


VPN İle Uçak Bileti Araması Yapın!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-VPN-Uçak-Bileti-Gezi-Biletim-gezibiletim Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

VPN Nedir? Arkadaşlar, günümüzde teknoloji o kadar çok gelişti ki anlatmak pek mümkün değil. Önce VPN’yi bir açıklayayım. VPN sizin bilgisayarınızın daha doğrusu sizin internete bağlandığınız bilgisayarın IP adresini değiştirmeye yaramaktadır. Yani siz Türkiye’den internete girdiğinizde VPN aracı ile başka bir ülkeden girmiş gibi gösterebiliyorsunuz. Dolayısıyla uçak bileti alacağınız seyahat sitesinin algoritması sizi başka bir ülkeden giriyormuş gibi gösterebilmektedir. Örneğin Türkiye’den bağlantı ile uçak biletleri 120-150 TL civarında iken VPN kullanarak arattığınız uçak biletlerinin fiyatları Türkiye’ye nazaran daha uygun olabiliyor. 

Peki, VPN nasıl kurulur? Dostlar, kullandığınız internet tarayıcısına göre ücretli VPN eklentileri veya ücretsiz VPN eklentileri mevcut. Bunlara aşağıda bulunan listeden göz atıp istediğinizi internet tarayıcınıza kurabilirsiniz. 


Gizli Sekme İle Uçak Bileti Alın!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Gizli-Sekme-Uçak-Bileti-Gezi-Biletim-gezibiletim-1024x673 Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Arkadaşlar, eminim ki hepiniz gizli sekme nedir biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için kısaca özetleyeyim. Gizli sekme aynı normal Google gibi bir pencere ve burada yaptığınız araştırmalar Google tarafından geçmişinize kaydedilmemektedir. Şifreleriniz, arama geçmişiniz, Google çerezler vs. Google algoritması dışında kalmaktadır. 

Gizle Sekme’ye CTRL + ÜST KARAKTER TUŞU + N tuşları kombinasyonları ile geçiş yapabilirsiniz. Şimdi bunun ile ucuz uçak bileti konusu arasında ne gibi bir bağlantı var? Eminim ki, çoğunuz şu an bu bağlantıyı kurmaya çalışıyorsunuz. Hemen açıklığa kavuşturalım dostlar; 

Hepimiz internet kullanıyoruz. Bizim internette yaptığımız tüm araştırmalar kaydediliyor. Bunlar daha sonra bizim karşımıza girdiğimiz sitelerin reklamlarında gözüküyor. Yani örnek veriyorum siz gün içerisinde internetten uçak bileti baktınız. Almaktan vazgeçtiniz ve uçak bileti araştırmasını kapattınız. Daha sonrasında sizin gireceğiniz herhangi bir sitede uçak bileti reklamları göreceksiniz. İşte bu algoritma ile Google kullanıcısını kaybetmiyor ve kaybettirmiyor. Bu yüzden siz bu reklamları göre göre bilinçaltınızda uçak bileti kalıyor. Hemen ardından bir reklam vasıtası ile uçak bileti almaya karar veriyorsunuz. İşte senaryonun sonu artık uçak biletini normal fiyatından biraz daha pahalıya satın alıyorsunuz ne yazık ki dostlar.

Fakat az önce anlattığım gizli sekme olayı ile siz uçak biletini normal fiyatında veya normal fiyatının altında alabiliyorsunuz. Çünkü sizin yaptığınız uçak bileti araştırması kaydedilmedi o yüzden algoritma tarafından ilk defa giriyormuş gibi değerlendiriliyorsunuz ve en uygun uçak biletleri karşınıza çıkıveriyor. 


Olmazsa Olmaz “Erken Rezervasyon” Muhabbeti!


Ucuz-Uçak-Bileti-Almanın-Püf-Noktaları-Erken-Rezervasyon-Uçak-Bileti-Gezi-Biletim-gezibiletim Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları!

Ucuz uçak bileti almak için altın kural “erken rezervasyon”. Gerçi yukarıda da biraz değinmiştim dostlar. Erken rezervasyon yapmak son derece önemli. Mantığı çok basit yoğunluk ortasında bir şeyi normal fiyatından daha pahalıya almak var, bir de ortada kimseler yokken normal fiyatında veya daha altında satın almak var. Siz hangisini tercih edersiniz? Eminim ki, kimse fazladan para vermek istemez bu yüzden herkesin ikinci seçeneği yani erken rezervasyon ile ucuza uçak bileti alacağı kanısındayım. 


Seyahatsever dostlarım, umarım sizlere ucuz uçak bileti almanın püf noktalarını anlatabilmişimdir. 🙂


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Tatile Nasıl Hazırlanır? En İyi Tatil Planı Hazırlama Yöntemi! İle Keyifli Bir Tatil Geçirmenizi ve Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


 

Bir Cevap Yazın