Seyahat Tavsiyeleri

Yılbaşında Ne Yapılır? Keyifli Bir Yılbaşı İçin Yapılacaklar!

Gezi Biletim’den selam dostlar, yeni yıla girmemize epey bir az vakit kaldı. Peki sizin bir planınız var mı? Çoğu kişi şimdiden birbirine soruyor dimi; “Yılbaşında ne yapıyorsun?” kimisinin planı var, kimisinin yok, kimisi ne yapacağını bilmiyor. Bir şeyler yapacağız ama ne yapacağız yani neler yapılır yılbaşında kararsısız dimi dostlar 🙂 Merak etmeyin yalnız değilsiniz. Sizler için “yılbaşında ne yapılır”, “yılbaşında yapılacaklar” konularını araştırdım dostlar şimdi sizlerle bunları paylaşacağım ki herkesin yılbaşı hayal ettiği gibi gerçekleşsin. Şimdi gelin birlikte inceleyelim dostlar 🙂


YILBAŞINDA NE YAPILIR? YILBAŞINDA YAPILACAKLAR!


Şimdi dostlar, yılbaşında neler yapacağınıza karar vermeden önce yapacağınız şey yılbaşını nerede geçireceğiniz, yılbaşına nerede gireceğiniz. Bunları kararlaştırırsanız eğer daha sonrası sizler için daha kolay olacaktır. 

“Yılbaşında bir yerlere gitmek istiyorum ama nereye gideceğimi bilmiyorum!” diyorsanız eğer dostlar; 

Okumanızı tavsiye ederim (En azından aklınızda bir fikir olsun)

Az önce ki yazımı okuduğunuzu varsayarak “yılbaşında ne yapılır?” konumuza devam ediyorum dostlar, gidecek bir yere karar veremediniz veya bütçeniz yetmiyor. Problem değil “bu yılbaşı da kötü geçecek” diye ön yargılı olmayın dostlar 🙂 

“Bu yılbaşı da evdeyiz!” o zaman ne yapıyoruz? Evde kaliteli bir yılbaşı geçirmek için elimizden geleni yapıyoruz dostlar 🙂 


Evde geçirilecek yılbaşı için yapılacaklar: 


 • Maket çam ağaçlarından alabilirsiniz, yılbaşı geldiği için marketler bulabilirsiniz veya ucuzculardan küçük bir maket çam ağacı alabilirsiniz. 
 • Aldığınız çam ağacını led ışıklar, ağaç süsleri ile süsleyebilirsiniz. Tabi ki evinizin geri kalanını da süsleyebilirsiniz. 
 • Biraz daha gerçekçi olsun diyorsanız “kar spreyi” alabilir ve kar yağmış ambiyansı yaratabilirsiniz. 
 • Çam ağacımız hazır nerede hediyeler? Tabi ki kendinizi mutlu edecek küçük hediyeler alabilirsiniz, hatta paketleyip çam ağacınızın altında bulundurabilirsiniz 🙂 
 • Arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Hep birlikte tombala ve benzeri oyunları ile eğlenerek  yeni yıla girebilirsiniz. 
 • Kız arkadaşınız var ise bir şarap veya şampanya eşliğinde ortama romantiklik katabilirsiniz dostlar. 

Dostlar yılbaşını evde geçirmek aslında kötü bir şey değildir. Yani sıkıcı bir şey değildir. Bunu sıkıcı hale getiren bizleriz aslında, yılbaşı denilince hepimizin aklına barlar, diskolar, partiler gelebilir fakat aslında olan “televizyonda ki müzik programlarını izleyerek meyve yemektir.” dimi? 🙂 Bu ritüelin dışına çıkmak sizin elinizde dostlar, işin içine biraz yaratıcılık katarak eğlenceli bir yılbaşı geçirebilirsiniz 🙂 

“Ben evde olmayacağım dışarı çıkacağım. Yeni yıla dışarıda gireceğim ama dışarıda ne yapacağım?” 

Merak etmeyin dostlar, elbette her şeyin bir çözümü olduğu gibi yılbaşını dışarıda geçirmek isteyen ama dışarıda ne yapacağı hakkında bir fikri olmayan dostlarımız içinde çözümleriniz var 🙂 Gelin birlikte bakalım yılbaşında dışarıda ne yapılır diye. 


Dışarıda geçirilecek yılbaşı için yapılacaklar: 


 • Bulunduğunuz şehrin meydanlarına gidebilir ve meydanlarda ki eğlencelere katılabilirsiniz. 
 • Eğer ki bulunduğunuz şehrin meydanlarında bir yılbaşı etkinliği yok ise yakın çevredeki il veya ilçelerin meydanlarına gidebilirsiniz hemde değişiklik olmuş olur dostlar. 
 • Eğlence mekanlarına gidebilirsiniz. 
 • Arkadaşlarınız ile dışarıda bir ateş yakabilirsiniz. Özellikle de sahil kenarında bulunanlar sahilde bir ateş yakabilir ve müzikler eşliğinde eğlenebilir.
 • Dışarıda “Nar parçalayabilirsiniz” eskilerden beri bir gelenek olan daha doğrusu çoğu kişinin bilmediği bir gelenek olan “nar parçalamak” bolluğun bereketin temsilci anlamına gelmektedir. Eğer nar parçalarsanız yeni yılda bolluk bereket sizinle olur diyorlar.

Yani dostlar yılbaşında yapılacak belli bariz etkinlikler bunlar. Bunlar dışında yılbaşında yapılacak başka bir şey sizin aklınıza geliyorsa yorum olarak belirtmeniz süper olur 🙂

Dostlarım şimdiden yeni yılınızı kutlarım 🙂


 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: