Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Yurtdışı-Seyahat-Sağlık-Sigortası-Nasıl-Alınır-Gezi-Biletim-gezibiletim

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Gezi Biletim’den merhaba dostlar, fırsat buldukça sizlerle güncel seyahat tavsiyelerini paylaşmaya çalışıyorum. En son “Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?” hakkında yazmıştım. Şimdi ise bu seyahat sigortasını nasıl alacağımızı anlatacağım. Bununla birlikte yurt içi ve yurt dışı seyahat sağlık sigortasının nasıl alındığından, nereden alındığından bahsedeceğim dostlar 🙂 

Eğer seyahat sağlık sigortası nedir? Zorunlu mudur? diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazının üstüne tıklayarak okumanızı tavsiye ederim dostlar: 

Seyahat sağlık sigortasının ne olduğunu öğrendiğinizi varsayarak devam ediyorum dostlar 🙂


SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI NEREDEN ALINIR?


Dostlar, seyahat sağlık sigortasını, acentalardan ve sigortacılardan alabilirsiniz. Bu sigortayı alırken sözleşme imzalıyorsunuz. Sözleşmeyi imzalamak için imzalamayın dostlar, öncelikle baştan sona kadar şöyle güzelce bir okuyun ve aklınıza takılan konuları lütfen danışmayı unutmayın dostlar. 

Bu önemli bir konu çünkü, çoğumuz bir sözleşme imzalarken içeriğine bakmadan imzayı atar geçeriz. Daha sonrasında başımıza aksi bir durum geldiğinde, itiraz etme veya sözleşmeden cayma hakkımız olmuyor. Yani imza attığımız için söz hakkımızı bizden almış oluyorlar. Bunun için baştan sona kadar seyahat sağlık sigortasının sözleşmesini okumanızı tavsiye ederim 🙂 


SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI NASIL ALINIR? 


Dostlar, az öncede bahsettiğim gibi seyahat sağlık sigortasını almak için bir sigortacıya veya bir acentaya başvurabilirsiniz. Tabi ki her şeyin bir karşılığı olduğu gibi seyahat sağlık sigortası ücretleri de var dostlar 🙂 Yani yelpazeniz geniş, bulunduğunuz yerdeki tüm acentaları ve sigortacıları ziyaret ederek güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz. 

Sigortayı yaparken, Öncellikle iyi bir araştırma yapın. Güvenilir bir sigorta şirketi ile anlaşın. Daha sonra bu sigorta şirketin tüm iletişim bilgilerini yanınıza alın. Alacağınız seyahat sağlık sigortası yurt içi ve yurt dışı olarak ikiye ayrılmaktadır dostlar. 

Örneğin siz yurtdışı tatili düşünüyorsunuz, fakat orada başınıza gelebilecek herhangi şeylerden korkuyorsunuz, aynı zamanda ne yapacağınızı da bilmiyorsanız. Kesinlikle bir seyahat sağlık sigortası almanızı tavsiye ederim. Acentaya veya sigortacılara gidip yurt dışı seyahat sağlık sigortası alabilirsiniz dostlar.  Yurt dışında herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırsanız hemen irtibatta geçeceğiniz numaraları da almayı unutmayın dostlar 🙂


SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI SÜRESİ NE KADARDIR? 


Dostlar, seyahat sağlık sigortasının süresi sizin yapacağınız anlaşma ve sözleşme kapsamında olmaktadır. Bu sigorta en az bir haftalık en çok da 1 yıllık alınabilir. Tabi ücretlerde buna göre değişiklik göstermektedir.

Yurtdışı-Seyahat-Sağlık-Sigortası-Nasıl-Alınır-Gezi-Biletim-gezibiletim-1 Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

 


SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI ÜCRETLERİ NE KADARDIR?


Dostlar, seyahat sağlık sigortasının ücretleri güncel bir yapı olduğu için sürekli değişiklik gösterebilmektedir. Değişiklik göstermesinin nedeni döviz kurlarının sürekli olarak hareketlenmesi diyebilirim. Geçtiğimiz sene itibari ile seyahat sağlık sigortasının ücretleri; 

  • 1 haftalık poliçeler 10-15 Euro
  • 1 aylık poliçeler 20-40 Euro
  • 1 Yıllık poliçeler 60-80 Euro

KİMLER SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRABİLİR? 


Dostlar, seyahat sağlık sigortası, 0-75 yaş arası her bireyi kapsamaktadır. Öğrenci iseniz dostlar, seyahat sağlık sigortasının avantajları ve indirimleri var diye tahmin ediyorum yakın bir zaman içinde bu konuyu da öğrenip sizlerle paylaşacağım. Gezi Biletim’i  takipte kalmanızı tavsiye ederim 🙂


ONLİNE SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI NEDİR VE NASIL YAPILMAKTADIR? 


Dostlar, bildiğiniz üzere günümüzde artık çoğu şey internet üzerinden hallolabiliyor. Teknoloji çağında olmamızın avantajları tabi ki bir çok şeyden tasarruf etmemiz olarak nitelendirebilirim. Özellikle de zaman olarak teknoloji sayesinde çok büyük bir tasarruf sağlayabiliyoruz. 

Online seyahat sağlık sigortası ise internet aracılığı ile acentaların veya sigorta şirketlerinin internet sitesi üzerinden bir form yardımı ile başvuru yapılabiliyor. Tabi ki yine de imza ve benzeri gerekli evraklar için acentayı veya seyahat sigortasını ziyaret etmeniz gerekmektedir. 


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..


 

Bir Cevap Yazın