Seyahat Tavsiyeleri

Doğu Ekspresi’nin bu güzergahı güya fotoğraf stüdyosu


Doğu Ekspresi’nin tabiatla bütünleştiği Kemah-Erzincan güzergahı, fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmeye devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Nakliyecilik AŞ’nin en uzun rotalarından Doğu Ekspresi, Ankara’dan hareket edip Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergahında 1310 kilometre yol katettikten sonra son durağı Kars‘a ulaşıyor. Doğu Ekspresi‘nin farklı görünümlere sahip toprakların yanı sıra orman, dere, akarsu ve vadilerden geçtiği Kemah-Erzincan rotası, şu sıralar fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Treni, çekecekleri görünüm fotoğraflarıyla bütünleştirmek için bölgeye gelen fotoğraf tutkunları, bazen yüksek noktalarda, bazen de raylara yakın yerlerde konuşlanıp Doğu Ekspresi’nin geçmesini bekliyor.

AYRI HAVASI VAR

Doğa fotoğrafçısı Ayhan Özdemir, AA muhabirine, sonbaharda bölgenin başka bir hoşluğa büründüğünü söyledi.

Zaman vakit fotoğraf çekmek için bölgeye geldiğini söz eden Özdemir, şöyle konuştu: “Doğu Ekspresi güzergahında biraz fotoğraf yürüyüşüne çıktım. Hoş imajlar elde ettik. Trenin hem kendi güzergahında hem de gidişinde başka bir havası var. Herkesi Doğu Ekspresi’nin bu tatlı seyrine dalmaya davet ediyorum.”

HEM TABİAT HEM FOTOĞRAF

Gökhan Alp de Karasu Irmağı etrafına vakit zaman arkadaşlarıyla gelip fotoğraf çektiklerini anlattı. Fotoğraf çalışması yaparken tabiatta olmanın keyfini de çıkardıklarını söyleyen Alp, tabiat ve fotoğraf tutkunlarını bölgeye davet etti.

 

Kaynak: Haber7 : https://www.haber7.com/seyahat/haber/3275089-dogu-ekspresinin-bu-guzergahi-sanki-fotograf-studyosu

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: