Her Köşesi Başka Hoşluğa Sahip Olan Avrupa’nın En Hoş Köyleri

Avrupa’nın her bir köşesi birbirinden hoş… Fakat biz bugün sizler için Avrupa’nın en hoş köylerini derledik. Keyifli okumalar! Reine – Norveç Reine, Norveç’te bulunan küçük bir kasabadır. Bu kasaba Norveç’in haftalık mecmuası olan Allers tarafından …

Avrupa’nın her bir köşesi birbirinden hoş… Ancak biz bugün sizler için Avrupa’nın en hoş köylerini derledik. Keyifli okumalar!

Reine – Norveç

Reine, Norveç’te bulunan küçük bir kasabadır. Bu kasaba Norveç’in haftalık mecmuası olan Allers tarafından 1970 yılının sonlarında Norveç’in en hoş köyü seçilmiştir.

Cong – İrlanda

İrlanda’da bulunan bu köy, fotoğraftan de anlaşıldığı üzere Avrupa’nın en hoş köylerinden bir tanesi.

Tellaro – İtalya

Tellaro, kuzey İtalya’da yer alan ve bir uçurumun üzerinde bulunan balıkçı köyüdür. bu köy İtalya’nın en hoş köylerinden bir adedidir.

Telč – Çek Cumhuriyeti

Telč, Çek Cumhuriyeti’nde yer alan bir kasabadır. Tıpkı vakitte bu kasaba1992 yılından beri UNESCO Dünya Miras listesine dahil olmuştur

Pucisca – Hırvatistan

Pucisca köyü Hırvatistan’da yer alan bir kıyı kasabası ve belediyedir. Bu kasaba, Avrupa’nın en hoş köyleri ortasında yer alır.

Poçitel – Bosna Hersek

Bu köy, Bosna Hersek’in güneyinde Mostar’a 30 km uzaklıkta bulunur. Bu köyün içerisinde Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma tarihi yapılar, hamamlar, medreseler ve taş konutlar yer alır.

Bibury – İngiltere

Bibury, İngiltere’de Gloucestershire’de yer alan bir köydür. Thames Irmağı’nın kolu olan Coln Irmağı’nın iki kıyısında yer alan bu köy hoşluğu ile sizi kendine hayran bırakabilir.

Hallstatt – Avusturya

Hallstatt, Avusturya’nın bölgesi olan Üst Avusturya’da Salzkammergut’da bulunan bir köydür. Bu köy Hallstätter gölü kıyısında yer alır.

Colmar – Fransa

Colmar köyü, kuzey doğu Fransa’nın Grand Est bölgesinin üçüncü büyük komünü olarak bilinir. Bu kasaba Alsas şarap yolu boyunca uzanır ve Alsas şarap başşehri olarak isimlendirilir.

Gruyères – İsviçre

Gruyères, İsviçre’nin Gruyère ilçesinde yer alan bir kenttir. Bu köyün Almancadaki ismi ise Greyerz’dir. Gruyeres orta çağ kasabası Saane Irmağı’nın üst vadisinde turistik bir yerdir ve büyük bir kıymete sahiptir. Tıpkı vakitte bu köy ismini Gruyere peynirinden alır.

Bled – Slovenya

Bled, kuzeybatı Slovenya’nın Üst Carniolan bölgesinde, Bled Gölü üzerinde yer alan bir kasabadır. Birebir vakitte bu köy Bled Belediyesi’nin idari merkezidir. Bled köyü üst Carniola bölgesinde ve Slovenya’da tanınan bir turizm merkezi olarak bulunur.

Kaynak: Onedio : https://onedio.com/haber/gozlerinize-inanamayacaksiniz-avrupa-nin-en-guzel-koyleri-1105044

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: