İzmir’de Şehir İçi Ulaşım Olanakları Nasıl?


İZMİR’DE ŞEHİR İÇİ ULAŞIM NASIL?


Her şehirde olduğu gibi İzmir’in de şehir içi ulaşımı İzmir Belediyesi tarafından sağlanmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilmek için elektronik kart sistemi uygulanmaktadır. Bu kartların adı “İzmirimkart” dır. Bu kartları durakların yakınlarında bulunan büfelerden temin edebilirsiniz.

İzmir-Ulaşım-Eshot

Otobüsler 322 hat ile hizmet sağlamaktadır. Bununla birlikte şehir içi toplu taşıma araçları havaalanına da hizmet vermektedir. Ayrıca gece otobüs var mı, yok mu? Derdine bir son veren İzmir belediyesi gece saatlerinde de hizmet vermektedir.

Metrolar ise sabah 06:00 ile gece 00:00 arası hizmet vermektedir. Ayrıca ulaşımınızı daha keyifli bir hale getirmek isterseniz de vapurlar ile seyahat edebilirsiniz.


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Eğer Sizinde Yolunuz Bir Gün İzmir’e Düşerse, Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: