Ege BiletiEge'ye Ne Zaman GidilirNe Zaman GidilmeliSeyahat

İzmir’e Ne Zaman Gidilir?

Gezi Biletim’den herkese merhaba dostlar, güzel bir İzmir tatil planı yapıyorsunuz, her şey hazır, biletleri alacaksınız ama tarihe karar veremiyorsanız doğru yerdesiniz dostlar. “İzmir’e ne zaman gidilir? İzmir’e ne zaman gidilmeli?” gelin birlikte inceleyelim.


İZMİR’E NE ZAMAN GİDİLİR? NE ZAMAN GİDİLMELİ?


Ege bölgesinde bulunan İzmir, Akdeniz bölgesinin sıcaklığına göre biraz daha ılık olduğu için çok fazla rağbet görmektedir. Neredeyse Antalya ile yarışan İzmir, yerli yabancı bir çok turistin uğrak yeri haline gelmiştir. Ege bölgesinin iklimi az öncede söylediğim gibi ılıman bir iklime sahiptir. Tatillerde aşırı sıcaklara maruz kalmazsınız dostlar, hava hafif serinletici bir rüzgar ile güneşin sıcaklığının önüne geçebilmektedir. Tabi bu durum yaz ayları için böyledir. 

Sonbahar ve kış aylarında ise ılıman iklim yapısını sürdürmeye devam etmektedir. Çok aşırı soğuklar ile karşılaşmayabilirsiniz. Her mevsimde ayrı bir güzel olan “İzmir’e biz ne zaman gideceğiz peki?” diyorsanız eğer dostlar; Mayıs ve Eylül ayları arasında bir tarih seçmeye özen göstermenizi tavsiye ederim.

Özellikle de Mayıs aylarında seçeceğini tatil size bir çok yönden avantaj sağlayacaktır. Yaz sezonu yeni yeni açılacağı için;

  • Aşırı kalabalık olmayacaktır.
  • Sıcaktan kavuran güneş olmayacaktır. 
  • Hava tam ilkbahar havası olacaktır. 
  • Yaz sezonuna tam girilmediği için fiyatlar uygun olacaktır. 

Bu koşullar göz önünde bulundurulduğu takdirde güzel bir İzmir tatili sizin olacaktır dostlar 🙂


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Eğer Sizinde Yolunuz Bir Gün İzmir’e Düşerse, Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: