Mersin’de Neler Yapılır? Mersin’de Yapılacak Şeyler!

Gezi Biletim’den herkese selam dostlar, bugün sizlerle son gezmiş olduğum yer Mersin’i inceleyeceğiz. Daha doğrusu “Mersin’de neler yapılır?”,”Mersin’de yapılacak şeyler neler?” birlikte inceleyeceğiz dostlar. Mersin öyle bir şehir ki gezmekle bitmez, şahsen ben çok beğendim Mersin’i her ilçesi farklı bir güzel sadece gezilecek yerler birbirine biraz uzak olduğundan dolayı gezmek için özel bir vasıtaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat minibüsler ile de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Şimdi gelin birlikte Mersin’de yapılacaklara biraz göz atalım dostlar 🙂


MERSİN’DE NELER YAPILIR? MERSİN’DE YAPILACAK ŞEYLER!


KUŞ BAKIŞI MERSİN! YAMAÇ PARAŞÜTÜ YAPIN!


 

Yamaç paraşütü son zamanlarda turistler tarafından en çok tercih edilen tatil etkinlikleri arasında yerini almıştır. Oldukça zevkli olan yamaç paraşütü, size adeta bir kuş misali anlar yaşatıyor. Mersin’e giderseniz yamaç paraşütü yapmanızı tavsiye ederim dostlar.


JEEP İLE SAFARİ TURU YAPIN!


 

Mersin’de yapabileceğiniz bir diğer aktivite ise Jeep ile safari turudur. Tatilinize biraz heyecan katmak ve adrenalin yaşamak istiyorsanız Jeep Safari Turuna katılmanızı tavsiye ederim. Bu safari turları için düzenlenmiş parkurlar bulunmaktadır. Bu parkurlardan birinde tatilinize unutulmaz anlar katabilirsiniz dostlar 🙂


KENDİNİZİ MERSİN SULARINA BIRAKIN! RAFTİNG YAPIN!


 

Mersin sahillerinden tutun, küçük bir su birikintisine kadar görebileceğiniz en şaşırtıcı şey, berraklıktır dostlar. Mersin’de sular o kadar berrak ki tarifi yok desem yalan olmaz. Bunun en temel nedeni ise yaylalardan, dağlardan gelen suyun doğallığıdır. Rafting yapmak için bilmenize gerek yok dostlar, “ben bilmiyorum yapamam” demeyin. Deneyin!


YAYLALARIN YEŞİLLİĞİ! DOĞA YÜRÜYÜŞÜ!


 

En çok keyif veren bir diğer yapılacak şey ise yaylalarda doğa yürüyüşü yapmak olacaktır dostlar. Mersin’in yaylalarının yeşilliğine kendinizi bırakın, temiz havanın içinize dolmasını izin verin!

Dostlar Mersin’de yapabileceğiniz daha bir çok şey var bunlar aslında gezeceğiniz yerlerdir. Bu aktiviteler Mersin’de gezeceğiniz yerler dışında yapabileceğiniz farklı aktivitelerdir. Bu arada hala “Mersin’de Gezilecek Yerler” yazımı okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim dostlar 🙂


Konu İçerisinde yazmayı unuttuğumu veya yazılması gereken diğer şeyleri, görüşlerinizi, düşüncelerinizi, yorum yaparak belirtirseniz çok sevinirim dostlar..

Eğer Sizinde Yolunuz Bir Gün Mersin’e Düşerse, Gezi Biletim’in Size Rehber Olmasını Dilerim..


 

Mehmetcan Sarıkaya

Ben Mehmetcan Sarıkaya, 24 yaşındayım. Edirne doğumluyum. Düzce Üniversitesi'nde Turizm öğrencisiyim. Yeni yerler gezip görmeyi, keşifler yapmayı seviyorum. Sizlere birbirinden güzel destinasyonları anlatacağım. Böylelikle Gezi Biletim sizler için online rehber görevi görecek. Gezi Biletim ile "En Kaliteli Tatiller Sizin Olsun!"

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: