Süphan Dağı manzarasında yamaç paraşütü

Süphan Dağı manzarasında yamaç paraşütü

suphan_dagi_manzarasinda_yamac_parasutcu_1631256842_0182 Süphan Dağı manzarasında yamaç paraşütü
Van’ın Erciş ilçesinin güney batı tarafında bulunan Madavank tepesi, yamaç paraşütü tutkunlarının adresi oldu. Antalya Yamaç Paraşüt Kulübü sporcusu Sadık Göler öncülüğünde her yıl Çelbibağı Mahallesi’ndeki Madavank tepesinde gerçekleştirilen uçuşlar bu yıl da yapılıyor. Yamaç paraşütü için çok elverişli olan tepede paraşütçüler günün her saati gelip uçabiliyor.

UEpbu_1631256860_9691 Süphan Dağı manzarasında yamaç paraşütü

Gerek tandem ikili uçuş ile gerek tekli uçuşlarla paraşütçüler görsel şölen sunuyor. Erciş ilçesinde esnaflık yapan Abdullah Tren, “Arkadaşım Sadık Göller’le beraber ömrümde ilk kez yamaç paraşütü ile uçtum. Çok heyecanlı, herkesi de davet ediyorum bu sporu yapmaya. Erciş’imiz için de güzel olur. Gençlerimiz de en azından bu spora gönül verir” dedi. 

7kbk0_1631256876_4343 Süphan Dağı manzarasında yamaç paraşütü

Erciş’te ikamet eden Muhammet Bahçe ise, “İlçemiz coğrafi yapısı ve iklim özelliklerinden dolayı spor turizm potansiyelinin yüksel olduğu bir ilçedir. Böyle bir sporu biz gençlere kazandırdığı için pilotumuz Sadık Bey’e teşekkür ediyorum. Bir kaç yıl öncesine kadar terör belasından dolayı çıkamadığımız bu dağları şimdi devletimizin sayesinde gönül rahatlığı ile çıkıp sporumuzu yapıyor, uçuşlarımıza başlıyoruz. Biz yamaç paraşütü ile sporumuza başladık. Kahvehanelerde zaman öldüren kardeşlerimi spora davet ediyorum” diye konuştu. 

Ynj7i_1631256868_741 Süphan Dağı manzarasında yamaç paraşütü

Yamaç paraşütü pilotu Sadık Göller ise, “Antalya Yamaç Paraşütü Kulübü’nün sporcusuyum. Antalya’da yaşıyorum. Yazları memleketim olan Erciş’e gelip buradan tandem ikili uçuşlar yapıyoruz. Burası Çelbibağı Mahallesi Madavank tepesi. Erciş’in hemen güney batısına düşüyor. Van Gölü’nden gelen rüzgarı kullanarak, hava dinamiklerini kullanarak buradan uçuşlar yapıyoruz. Saatlerce havada kalabiliyoruz. Öyle bir özelliği olan bir tepe. Yaklaşık bin 500 metre bir hat burası. Yolcularımız buradan memnuniyetle ayrılıyorlar. Uçuştan çok zevk, çok haz aldıklarını söylüyorlar. Bütün sporcu arkadaşlarım, yamaç paraşütü camiasını buraya uçuşlara davet ediyorum. Gelsinler böyle bir yerden uçsunlar. Van Gölü’nün üzerinde, Süphan Dağı manzaralı görsel şölen sunuyor” ifadelerini kullandı.                    

Bir Cevap Yazın

You May Have Missed